21.11.2017 ,Вівторок На головну
 
РЕГЛАМЕНТИ ТА ДОКУМЕНТИ
ПРАВИЛА ГРИ ТА ЦИРКУЛЯРИ
НАВЧАННЯ ТА МЕТОДИКА
ШКОЛА АРБІТРІВ
ФІЗПІДГОТОВКА АРБІТРІВ
БЛАНКИ РАПОРТІВ
КАЛЕНДАР ПОДІЙ
21 листопада 2017 р.
Київ, Будинок футболу ФФУ

Семінар арбітрів НШФА
14 грудня 2017 року,
смт. Конча-Заспа

23-й турнір пам'яті першого арбітра ФІФА
М.М. Балакіна
14 грудня 2017 р., Київ
Засідання Комітету арбітрів ФФУ
15 грудня 2017 р.
Київ, Будинок футболу ФФУ

Семінар арбітрів та асистентів Прем'єр-ліги
23 січня 2017 р.
Київ

Тест ФІФА з фізпідготовки
арбітрів професіональних змагань
 
22.08.2017
POST SCRIPTUM.
6 тур Прем'єр-ліги і 7 тур 1 ліги ПФЛ
Прем'єр-ліга

6-ий тур, 19.08.2017, “Чорноморець” - “Верес”

2 хв. Правильне застосування усного зауваження за порушення, що було скоєне у необачний спосіб футболістом № 69 команди господарів проти гравця № 8 команди суперника.
19 хв. Усне зауваження футболісту № 5 команди господарів за порушення, що було скоєне проти гравця № 9 команди гостей, є правильним застосуванням «послідовності».
25 хв. Правильне застосування принципу «переваги» та «послідовності» із усним зауваженням гравцю № 25 команди гостей після завершення ігрового моменту.
28 хв. Гру було продовжено правильно так само, як правильно було не призначено 11-метровий удар. Правильна оцінка − мова йде про простий ігровий контакт між гравцями № 42 команди господарів та № 9 команди гостей.
29 хв. ЖК гравцю № 69 команди господарів була пред’явлена правильно за прийом виконаний у необачний спосіб із виставленою вперед ступнею перед гравцем № 8 команди гостей.
34 хв. Гру було продовжено правильно, незважаючи на так зване «порушення» проти гравця № 25 команди гостей, який під час виконання кутового удару падає після контакту із захисником на другому поверсі.
36 хв. Гру було продовжено правильно: після моменту із ударом гравця команди господарів у поперечину порушення «навмисна гра рукою» не було.
71 хв. ЖК гравцю № 25 команди гостей була пред’явлена правильно за підкат виконаний не за Правилами у ноги гравця № 75 команди суперника.
74 хв. Правильне застосування принципу переваги при перспективній атаці із застосуванням після завершення епізоду ЖК до гравця № 77 команди гостей, який скоїв порушення на початку ігрового епізоду.
75 хв. Не вистачає ЖК за порушення скоєне біля бокової лінії у необачливій спосіб з боку футболіста № 7 команди господарів проти гравця № 91 команди гостей. Не вистачало також допомоги з боку АА № 2.
86 хв. ЖК гравцю № 91 команди гостей була пред’явлена правильно тому, що він не за Правилами виконав прийом проти гравця № 7 команди господарів.
87 хв. ЖК гравцю № 77 команди господарів була пред’явлена правильно тому, що він скоїв жорстке порушення у необачний манері проти гравця № 22 команди гостей. Слід було припинити протест проти правильно застосованого та справедливого дисциплінарного покарання, що не було сприйняте з боку гравця № 77 команди господарів.

6-ий тур, 19.08.2017, “Шахтар” - “Олімпік”
4 хв. Призначити ШУ та зупинити перспективну атаку команди господарів, що могла закінчитись взяттям воріт, за очевидний поштовх з боку гравця № 19 команди господарів у спину захисника № 15 команди гостей було правильним рішенням.
8 хв. АА № 2, який дозволив завершити атакувальні дії команди господарів, прийняв правильне рішення продовжити гру тому, що м’яч повертається назад від захисника команди гостей і, тобто, в нього можна було грати.
31 хв. Не вистачає ЖК гравцю № 10 команди господарів, який діє із вперед виставленою ступнею, завдаючи удару безпосередньому супернику у верхню частини щиколотки. Дії, що заслуговують на обов’язкове покарання.
36 хв. Правильна фіксація положення поза грою з боку АА № 2, який помічає, хоча і мінімальне, неправильне положення гравця № 31 команди господарів.
48 хв. ЖК гравцю № 15 команди гостей була пред’явлена правильно за порушення скоєне у безрозсудній манері проти гравця № 11 команди господарів, який розпочинав перспективну контратаку.
49 хв. Правильне тлумачення ігрового епізоду. Правильне призначення ШУ на користь команди гостей у захисті тому, що порушення було скоєне гравцем № 19 команди господарів на шкоду футболіста № 32 команди гостей під час атакувальних дій.
53 хв. Арбітр правильно повторив сигнал свистка під час відновлення гри. В цьому випадку, через те, що він зупинив гру, не можна відновлювати її звичайним чином, проте треба зачекати свистка.
55 хв. ЖК гравцю № 14 команди господарів була пред’явлена правильно тому, що він рукою перешкоджає грі футболіста № 8 команди господарів. Мова йде про блокувальні дії, а не про агресивну гру.
56 хв. Було правильно призначено 11-метровий удар на користь команди господарів за очевидне порушення скоєне ногами із поваленням суперника на газон з боку гравця № 17 команди гостей проти футболіста № 17 команди господарів. Такі дії були спрямовані на перешкоджання просуванню до воріт. В цій ситуації потреби у ЖК немає.
75 хв. ЖК гравцю № 3 команди гостей, який перешкоджає корпусом футболісту № 31 команди господарів розвивати перспективну атаку, була пред’явлена правильно.
80 хв. Хоча м’яч і летить у швидкій та неконтрольованій манері, проте він влучає у руку футболіста № 32 команди гостей, яку він випростовує у гору у неприродній спосіб із чітким наміром збільшити об’єм власного тіла. Позиція арбітра є оптимальною, можливо, він перекритий іншим гравцем, проте його концентрація була на неналежному рівні. В цьому випадку потрібно було призначати 11-метровий удар на користь команди господарів за гру рукою, яку слід було вважати навмисною.
89 хв. ЖК гравцю № 44 команди господарів, який, після призначення арбітром ШУ, завдає удару по м’ячу, далеко вибиваючи його і тим самим демонструючи у явний спосіб протест, була пред’явлена правильно.

6-ий тур, 20.08.2017, “Зірка” - “Зоря”
6 хв. Правильне рішення зупинити гру, щоб призначити ШУ на користь команди у захисті за порушення в атаці скоєне з боку гравця № 29 команди господарів проти футболіста № 4 команди гостей.
19 хв. Оптимальне застосування переваги, що дозволило команді гостей швидко розвинути контратаку, яка призвела до взяття воріт.
35 хв. АА № 2, піднявши прапорець, правильно зафіксував положення поза грою, що заслуговувала на покарання.
38 хв. ЖК гравцю № 55 команди господарів була пред’явлена правильно за неналежне використання рук/ліктя у відношенні футболіста № 4 команди гостей.
40 хв. Було правильно продовжено гру, а не застосовано технічну санкцію, тому, що гравець № 21 команди господарів наближається на великій швидкості і стикається із футболістом № 39 команди гостей, який займав власну позицію захисника.
45 хв. Правильна фіксація активного положення поза грою на користь команди господарів при взятті воріт, яке не було зараховане.
50 хв. ЖК гравцю № 8 команди гостей, який виконував небезпечний прийом у підкаті, граючи у ноги суперника, була пред’явлена правильно.
52 хв. ЖК гравцю № 44 команди гостей, який зриває перспективні атакувальні дії футболіста № 77 команди господарів, була пред’явлена правильно.
53 хв. Правильне управління гравцями зупинило одразу будь-яку можливу конфронтацію між гравцем № 11 команди господарів, який під час атаки скоїв порушення проти футболіста № 4 команди гостей.
54 хв. Гравець № 11 команди господарів скоює порушення за відсутності м’яча проти футболіста № 2 команди гостей, вчиняючи необачні дії, граючи у ноги. Ці дії було правильно покарано ЖК.
56 хв. Правильна оцінки гри рукою як такої, що не заслуговує покарання. Гравець атаки команди гостей скидає головою м’яч, який потрапляє у корпус захисника команди господарів. Відстань та положення рук, що розташовані вздовж тіла, підтверджують відсутність навмисності.
57 хв. Правильна оцінка ситуації, що сталась у штрафній площі. Футболіст команди гостей повністю не контролює м’яч і падає в наслідок динаміки цього моменту, і тому не відбулось жодного порушення.
90+3 хв. Правильна оцінка гри рукою як ненавмисної. М’яч опускається, як «падаюче листя», вздовж корпусу захисника команди господарів. З боку захисника відсутня будь-яка навмисність і тому це не заслуговує на покарання.

6-ий тур, 20.08.2017,  “Карпати” - “Олександрія”
24 хв. Гру слід було зупинити та призначити ШУ на користь команди господарів за те, що футболіст № 2 команди гостей «вкладає» гравця № 16 команди господарів на газон перед штрафною площею.
26 хв. Правильне рішення при оцінці ЗОГМ − правильне призначення ШУ+ЖК футболісту № 70 команди господарів, який скоює порушення під час перспективної атаки. Критерії оцінки ЗОГМ не застосовуються тому, що відсутній контроль м’яча, який знаходиться у повітрі, і тому в цій ситуації не йдеться про очевидну гольову можливість.
29 хв. Правильне управління гравцями шляхом застосування ЖК до гравця № 44 команди гостей за гру рукою в атаці. Також правильним було припинення емоційної реакції незгоди, яку демонстрував воротар, гравець № 1 команди господарів.
31 хв. ЖК гравцю № 17 команди господарів, який скоїв очевидне порушення у підкаті, зігравши небезпечно у ноги суперника, гравця № 6 команди гостей, була пред’явлена правильно. Неважливо, що йдеться про перше порушення − правильним було одразу застосувати санкцію.
54 хв. Неправильна оцінка з боку АА № 1 щодо фіксації положення поза грою.
63 хв. ЖК гравцю № 11 команди господарів, який використав у неналежний спосіб руки/лікоть у відношенні суперника, футболіста № 44 команди гостей, була пред’явлена правильно.
74 хв. Правильна фіксація поза грою з боку АА № 2, який не підтвердив гол, що було забито гостям, через положення поза грою, що заслуговувало на покарання.
90+3 хв. Не вистачає ЖК гравцю № 9 команди господарів, який здійснював при контратаці затримку у значний спосіб футболіста № 9 команди гостей.

6-ий тур, 20.08.2017, “Ворскла” - “Маріуполь”
2 хв. Правильне застосування переваги на користь гостей при швидкій контратаці так само, як правильним було усне зауваження футболісту № 33 команди господарів, який скоїв порушення проти гравця № 88 команди гостей.
16 хв. Правильна фіксація з боку АА № 2 положення поза грою, що заслуговувала покарання.
56 хв. ЖК гравцю № 23 команди гостей, який блокував корпусом з метою перешкоджання просуванню футболіста № 4 команди господарів під час перспективної атаки, була пред’явлена правильно.
60 хв. Було не правильно здійснено управління гравцями. Гравець № 17 команди господарів не скоїв жодного порушення проти футболіста № 11 команди гостей. Більш того, гравець № 11 команди гостей симулює порушення і потім, думаючи про те, що арбітр зафіксує порушення, бере м’яча до рук, проте арбітр фіксує гру рукою. Ситуацією слід було управляти по-іншому − покарати за симуляцію або припинити ЖК-ою очевидну та демонстративну незгоду гравця № 11 команди гостей. Простого ШУ за гру рукою недостатньо.
65 хв. ЖК гравцю № 8 команди господарів, який скоює напад ззаду проти футболіста № 50 команди гостей, була пред’явлена правильно. В цій ситуація відбулась правильна взаємодія з АА № 1.
67 хв. Правильна фіксація поза грою в особливо складній ситуації з двома передачами. Правильне застосування техніки «чекай та дивись» при виявленні моменту останньої передачі.
72 хв. ЖК гравцю № 33 команди господарів, який зупиняє початок контратаки футболіста № 8 команди гостей, була пред’явлена правильно.
75 хв. Неправильне управління ситуацією, тлумачення якої було простим. Гравець № 10 команди господарів, приймаючи прострільну передачу у штрафній площі, власним корпусом збиває на швидкості воротаря команди гостей, який вже стрибнув уперед у спробі відбити м’яч. Покарання у цій ситуації повинно було бути наступним: призначити ШУ на користь воротаря, а не продовжувати гру навіть хоча б через те, що два гравця, отримавши травму, знаходились на газоні. Гру слід було негайно зупиняти.
79 хв. Ясне та очевидне порушення було скоєне гравцем № 88 команди гостей проти футболіста № 26 команди господарів. Цей же гравець не погоджується з рішенням, демонстративно протестуючи. Йому було правильно винесено попередження.

6-ий тур, 20.08.2017, “Динамо” - “Сталь”
55 хв. Команда гостей забила м’яч у ворота згідно Правил. Правильна оцінка ситуації з боку АА № 1 − «прапорець внизу». Футболіст команди гостей, який забиває м’яч у ворота, починає рухатись ззаду, а положення його партнера по команді не можна вважати активним, через те що, він не втручається у гру.
58 хв. Правильна оцінка ситуації у штрафній площі. Гравець № 34 команди господарів не скоює жодного порушення, пов’язаного із грою рукою, проте м’яч змінює траєкторію після контакту із його груддю.
84 хв. Правильна оцінка з боку АА № 2 під час контратаки команди господарів передачі, яку було адресовано гравцю № 41 команди господарів, який перебував у правильному положенні тому, що лінія м’яча знаходилась перед ним.
86 хв. Правильна оцінка з боку АА № 2 ситуації із неправильним положенням у поза грою футболіста команди господарів


ПФЛ

7-ий тур, 1-ша ліга ПФЛ, 19.08.2017, “Кремінь” - “Інгулець”
62 хв. Під час отримання передачі гравець № 8 команди господарів веде єдиноборство на другому поверсі із футболістом № 16 команди гостей, виставляючи широко руку та використовуючи лікоть руки у неналежний спосіб. Гравцю № 8 команди господарів ЖК була пред’явлена правильно за неналежне використання рук, хоча він і не використав їх у навмисний та агресивній манері. Із відео не вбачається яких-небудь агресивних дій або це дуже складно визначити. Дисциплінарні санкції не застосовуються на підставі та/або під впливом наслідків дій.

7-ий тур. 1-ша ліга ПФЛ, 19.08.2017, Матч “Суми” - “Геліос”
63 хв. Під час передачі захисник команди господарів, ступні якого ледве-ледве знаходяться у штрафній площі, веде боротьбу із нападником команди гостей. Відео не дозволяє визначити місце, куди влучив м’яч, чи то у груди, чи то у вперед виставлену руку. З відео не можна навіть визначити чи були руки всередині штрафної площі або за її межами. Тому ані з відео телетрансляції, ані людині, яка знаходиться на трибуні, неможливо з абсолютною впевненістю встановити чи відбулось, чи ні порушення − навмисна гра рукою.


Примітки:
ЗОГМ − Зрив Очевидної Гольової Можливості
ЧК − Червона Картка
ЖК − Жовта Картка
ВУ − Вільний Удар
ШУ − Штрафний Удар
АА − Асистент АрбітраАРХІВ НОВИН
 
КОМІТЕТ АРБІТРІВ ФФУ
СТРУКТУРА І КОМІСІЇ
КОНТАКТИ
ПРИЗНАЧЕННЯ
ДЮФЛУ (ПЕРЕНЕСЕНІ МАТЧІ)
МІЖНАРОДНІ ПРИЗНАЧЕННЯ
АРБІТРИ ФІФА
АРБІТРИ ПРЕМ'ЄР-ЛІГИ
АРБІТРИ ПЕРШОЇ ЛІГИ
АРБІТРИ ДРУГОЇ ЛІГИ
АСИСТЕНТИ ФІФА
АСИСТЕНТИ ПРЕМ'ЄР-ЛІГИ
АСИСТЕНТИ ПЕРШОЇ ЛІГИ
АСИСТЕНТИ ДРУГОЇ ЛІГИ
АРБІТРИ ЖІНКИ
АРБІТРИ U-19
АСИСТЕНТИ U-19
СПОСТЕРІГАЧІ АРБІТРАЖУ
З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ!
21.11.1971
Латоша Олександр Анатолійович